Producenci
Karma dla kota rasowego - jaką wybrać?
16.jpg

Kot bengalski, brytyjski, perski, Maine Coon, czy Sfinks – każdy z nich, ze względu na charakterystyczną dla swojej rasy budowę ciała i zapotrzebowanie energetyczne, ma także szczególne potrzeby żywieniowe. Żeby je zaspokoić i mieć pewność, że dieta kota ma wszystkie składniki, które powinna, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości karmę przeznaczoną dla danej rasy. Co powinna zawierać karma kotów rasowych? Przeczytaj poniżej.

Karma dla kota bengalskiego

Kot bengalski to rasa bardzo aktywna o wysoko rozwiniętym instynkcie łowieckim, który odziedziczył po swoich przodkach. Koty bengalskie dużo czasu spędzają na zabawie i polowaniu. Ich atletyczna sylwetka wymaga odpowiedniej diety, aby utrzymać dobrą kondycję i zadbać o zdrowie kota. Karma dla kota bengalskiego powinna charakteryzować się wysoką zawartością białka, odpowiednią zawartością tłuszczu i zwiększoną koncentracją energii, by utrzymać masę mięśniową niezbędną przy bardzo aktywnym trybie życia tej rasy kotów.

> Kup karmę dla kota bengalskiego

Karma dla kota brytyjskiego

Kot brytyjski krótkowłosy to rasa stateczna i dość leniwa. Charakteryzują się mocną budową ciała i silną muskulaturą, jednak ze względu na niski poziom aktywności trzeba zwracać uwagę na kaloryczność posiłków. Mocna budowa ciała w połączeniu z niskim poziomem aktywności wymaga karmy, która zapewni utrzymanie masy mięśniowej i zapobiegnie przybieraniu na wadze. Karma nadal powinna zawierać dużą ilość białka, jednak niezbędne jest odpowiednie zbilansowanie jej z zawartością tłuszczu. Wzbogacenie diety o kwasy omega-3 pomoże zadbać o zdrowe kości i stawy, a odpowiednia ilość składników odżywczych zapewni gładką i błyszczącą sierść.

> Kup karmę dla kota brytyjskiego

Karma dla Maine Coona

Maine Coon to największy spośród kotów domowych na świecie, a jednocześnie zwierzak o bardzo łagodnym charakterze. Koty rasy Maine Coon są trzy razy cięższe niż przeciętny kot, dlatego potrzebują odpowiednio dobranej karmy, aby zaspokoić ich zapotrzebowanie energetyczne i utrzymać muskularną sylwetkę. Najlepiej sięgnąć po karmę, która charakteryzuje się wysoką koncentracją energii, a dodatkowo jest wzbogacona o kwasy tłuszczowe omega-3, sprzyjające prawidłowej pracy serca oraz korzystnie wpływające na stawy i kości.

Zwróć także uwagę, by karma zawierała witaminy i aminokwasy, które pomogą zadbać o gęstą i piękną sierść kotów tej rasy. Niezwykła sierść wymaga także regularnej pielęgnacji.

> Kup karmę dla Maine Coona

Karma dla kota norweskiego leśnego

Norweskie koty leśne to rasa o silnym, atletycznym i umięśnionym ciele i mocnych kościach. Mają przyjazne nastawienie i zrównoważony temperament, a jednocześnie chętnie się bawią. Koty norweskie są większe od przeciętnych kotów i mogą osiągnąć nawet do 9 kg masy ciała. Przy takich rozmiarach i tkance mięśniowej należy zapewnić kotu karmę o recepturze opracowanej tak, by utrzymać optymalną masę ciała i dobry stan kości i stawów. Dobrze sprawdzi się także dodatek L-karnityny, dzięki któremu lepiej wykorzystane zostaną rezerwy tłuszczowe.

Kot norweski leśny ma piękną, gęstą sierść i podszerstek z wodoodporną okrywą. Karma powinna także zawierać kwasy omega-3 i omega-6 oraz witaminy, które pomogą utrzymać zdrową skórę i dobrą kondycję sierści.

> Kup karmę dla kota norweskiego leśnego

Karma dla kota perskiego

Koty perskie to jedyna długowłosa rasa kotów, a ich długa sierść z grubym podszerstkiem wymaga wyjątkowej troski o odpowiednią ilość składników odżywczych i witamin odpowiedzialnych za zdrową skórę i szatę. Dobra dieta zapewni jedwabistą i lśniącą sierść. Koty perskie mają jednak tendencje do powstawania kul włosowych, które mogą być dla nich niebezpieczne. Z tego względu dobrze, by karma pobudzała pracę jelit, by połknięta sierść była w naturalny sposób eliminowana.

Karma dla kota perskiego powinna zawierać wysokostrawne białka i odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych, takich jak biotyna i kwasy omega-3.

> Kup karmę dla kota perskiego

Karma dla kota syjamskiego

Koty syjamskie to rasa o smukłej i muskularnej sylwetce. Mają wrażliwy przewód pokarmowy, dlatego karma przeznaczona dla tej rasy powinna być bogata w wysokostrawne białka i probiotyki, które pomogą utrzymać równowagę flory bakteryjnej jelit. W trosce o smukłą sylwetkę kota warto zadbać, by karma miała wysoką zawartość białka i umiarkowany poziom tłuszczu. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie optymalnej masy ciała kota syjamskiego.

> Kup karmę dla kota syjamskiego

Karma dla Sfinksa

Sfinks to kot o łagodnym usposobieniu i niespotykanej urodzie. Uwielbia towarzystwo człowieka, jest wesoły i pogodny. Dużo czasu spędza na drzemkach, a aktywny jest tylko kilka godzin dziennie. Sfinks to kot, który nie ma owłosienia - z tego względu potrzebuje karmy wysokoenergetycznej, aby zrównoważyć utratę ciepła przez skórę. Karma powinna być nieco bardziej kaloryczna, niż w przypadku kotów z sierścią oraz powinna charakteryzować się podwyższonym poziomem tłuszczu. Aby zadbać o zdrową skórę kota, niezbędny jest dodatek kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.

> Kup karmę dla Sfinksa 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl